UF4C120070B7S
onsemi
772-UF4C120070B7S
UF4C120070B7S
Mfr.:
Description:
SiC MOSFETs 1200V/70MOSICFETG4TO263-7
ECAD Model:
In Stock: 513
Stock:
513 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Full Reel (Order in multiples of 800)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
onsemi
Product Category: SiC MOSFETs
RoHS:
SMD/SMT
D2PAK-7
N-Channel
1 Channel
1.2 kV
25.7 A
72 mOhms
- 20 V, + 20 V
6 V
- 55 C
+ 175 C
183 W