CR1206-FX-33R2E
652-CR1206-FX-33R2E
CR1206-FX-33R2E
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 33.2ohm 1%
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
Delivery Restrictions:
RoHS: No - RoHS Version Available
Reel
Cut Tape
CR1206
33.2 Ohms
250 mW (1/4 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
200 V
1206
3.2 mm (0.126 in)
1.6 mm (0.063 in)
0.6 mm (0.024 in)